Europoseł Kempa: Grodzki prowadzi działalność szkodliwą dla Polski oraz nie radzi sobie ze sprawowaniem tak poważnej funkcji

Zdaniem europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Beaty Kempy, marszałek Senatu, Tomasz Grodzki prowadzi działalność szkodliwą dla Polski oraz nie radzi sobie ze sprawowaniem tak poważnej funkcji.

W „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Beata Kempa odniosła się do spotkania prof. Grodzkiego z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, Verą Jourovą w Brukseli. Rozmowy marszałka Senatu z wiceszefową KE dotyczyły reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

– Jest to działalność, która – w mojej ocenie – jest bardzo groźna. Nie tylko z punktu widzenia wizerunku Polski, ale też tego, co dzieje się w Unii Europejskiej. Marszałek Grodzki uzurpuje sobie prawo do kreowania polityki zagranicznej i konsultowania ustaw, które są jeszcze w procesie legislacyjnym, a więc jeszcze nie obowiązują. Jeździ na skargi do Brukseli do osób, które nie lubią Polski- skomentowała w rozmowie z Radiem Maryja europoseł PiS.

W ocenie Kempy, Grodzki nie radzi sobie ze sprawowanym urzędem.

– Absolutnie nie udźwignął bagażu, który niesie za sobą poważna funkcja marszałka Senatu i działa ze szkodą dla Polski. Nie wiem, czy to nie jest próba jakiegoś zaistnienia, przykrycia własnych problemów, bo wiemy, że te problemy, które ma pan marszałek Grodzki należy wyjaśnić-stwierdziła polityk.

Zdaniem rozmówczyni toruńskiej rozgłośni, zachowanie marszałka Senatu może doprowadzić do kolejnych niesprawiedliwych ataków i oskarżeń pod adresem Polski.
– Wszelkie traktaty unijne mówią o tym, że wymiar sprawiedliwości to sprawa wewnętrzna każdego państwa-przypomniała Grodzkiemu Beata Kempa.

Źródło: Radio Maryja/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ