Poruszające wyznanie nawróconego muzułmanina: “Islam rodzi się z dżihadem, a dżihad z islamem”

– Islam rodzi się z dżihadem, a dżihad rodzi się z islamem – jest to religia narzucona bronią. Jeśli jesteś muzułmaninem, to tak – jest to religia pokoju, ale w stosunku do niemuzułmanów islam nie jest religią pokoju. Jeśli jesteś prawdziwym muzułmaninem, nie możesz być umiarkowany – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” Massimo M. Ayari – nawrócony na katolicyzm muzułmanin, członek włoskiej Partii Antyislamizacyjnej.

Ayari opowiadając  o powodach nawrócenia na katolicyzm, wskazał że katolickiego chrztu, powiedział, że jednym z nich było obowiązkowe czytanie Koranu, którego wersy „budziły w nim niepokój i strach”.

– Za każde wykroczenie przeciwko wierze grozi kara – mówił.

Dużą rolę odegrał też kontakt z katolicyzmem – korepetycje u katolickich zakonnic i spędzanie czasu z katolickimi rówieśnikami.

– Około 20. roku życia zdałem sobie sprawę, że ten świat i ta kultura nie należą już do mnie. Opuściłem Tunezję i wyjechałem do Rzymu. (…) Tu ostatecznie zdecydowałem się przejść na chrześcijaństwo – relacjonuje Ayari.

Ayari ostrzega przed realnym ryzykiem islamizacji, którego nie dostrzegają elity polityczne na świecie:

– Należy uniknąć tego, co ma miejsce we Francji: stworzenia całych dzielnic – gett muzułmańskich, w których obowiązuje prawo szariatu. Jeśli w takiej dzielnicy podczas ramadanu odważysz się zjeść kanapkę, wyrwą ci ją siłą z rąk. Gdy do takiej sytuacji dojdzie również w innych krajach europejskich, będzie to początek końca – podkreśla.

Źródło: “Niedziela”/PCh24.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ