Rosja rozmieszcza rakiety tuż przy granicy z Polską. NATO odpowiada!

https://pixabay.com/

Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg zapowiedział, że NATO odpowiednio zareaguje na rozmieszczenie przez Rosjan w Europie rakiet SSC-8. Stoltenberg w rozmowie z niemiecką agencją prasową DPA podkreślił, że rozmieszczając tego typu rakiety Rosja łamie traktat INF, czyli układ o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu.

Rosyjskie rakiety są rozmieszczane tuż przy granicy z Polską – w obwodzie kaliningradzkim. Jens Stoltenberg powiedział, że NATO zamierza odpowiednio i mocno zareagować w tej sprawie.

– Będziemy pracować nad obroną powietrzną i obroną przeciwrakietową. Bronią konwencjonalną zwiększymy naszą gotowość do walki i wydłużymy czas ostrzegania – oświadczył sekretarz generalny NATO.

Dodał, że obecnie Sojusz nie zamierza rozmieszczać nowych rakiet nuklearnych w Europie. – Ministrowie obrony krajów natowskich uzgodnili już ogólny plan działań – zapewnił.

Niemieckie media twierdzą, że stacjonujące w obwodzie kaliningradzkim rosyjskie rakiety mogą w kilka minut dotrzeć do wielu miast w Unii Europejskiej.

Źródło: IAR, media, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ