Pijany rowerzysta holował nietrzeźwą koleżankę na rowerze. Kobieta wjechała pod jadący samochód

Z dość nietypowym zdarzeniem drogowym spotkali się policjanci lubińskiej drogówki. Funkcjonariusze zostali wezwani do potrącenia 22-latki w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin. Na miejscu, wyjaśniając okoliczności w jakich doszło do zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Golf. Jak się okazało, 22-latka chwilę wcześniej wyjechała na rowerze spod miejscowego sklepu, jednak nie o własnych siłach, bowiem była holowana przez swojego kolegę, który również był pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kobiety wykazało 1,2 promila, natomiast u jej kolegi blisko promil.

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o potrąceniu młodej kobiety na terenie gminy Lubin. Jak ustalili funkcjonariusze na miejscu zdarzenia, 22 latka, jadąc na rowerze z niesprawnymi hamulcami, była holowana na lince przez swojego 25-letniego kolegę, który również poruszał się na jednośladzie. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na pobocze ustępując pierwszeństwa kierującemu samochodem osobowym marki Golf. Kobieta nie mając hamulców i znajdując się pod wpływem alkoholu uderzyła w pojazd, uszkadzając go.

Badanie alkomatem wykonane przez policjantów wykazało w organizmie 22-latki 1,2 promila alkoholu, a u jej kolegi blisko promil. Kobieta w wyniku uderzenia w samochód doznała urazu nogi. Kierowca golfa był trzeźwy.

Policjanci ustalili, że para znajomych chwilę wcześniej piła alkohol pod jednym z miejscowych sklepów. Z uwagi na uszkodzone hamulce w rowerze kobiety, jej kolega zaproponował holowanie koleżanki. Na szczęście obrażenia, jakich doznała nieodpowiedzialna rowerzystka, nie były groźne.

Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności w sprawie, kobieta i mężczyzna poniosą odpowiednie konsekwencje prawne swojego zachowania.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ