Piotr Żyła triumfatorem sobotnich zawodów!


We wspaniałym stylu Piotr Żyła wygrał sobotni konkurs na mamuciej skoczni w austriackim Bad Mitterndorf. Polak na półmetku zawodów był trzeci za Karlem Geigerem i Stefanem Kraftem, ale finał na Kulm należał do niego! Dawid Kubacki był piąty, a Kamil Stoch siódmy

Żyła w pierwszej serii skoczył 225,5 m. Taka odległość długo dawała mu prowadzenie. Ostatecznie do finałowej rozgrywki przystępował jako trzeci – wyprzedzali go tylko Karl Geiger (230 m) i Stefan Kraft (224,5 m).

W drugiej serii Żyła dosiągnął gorszy wynik – 219,5 m. To wystarczyło jednak, by zwyciężyć. Kraft i Geiger skoczyli bowiem znacznie krócej od Polaka. Austriak zaliczył 214,5 m i zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. Niemiec po skoku na 213 m wypadł nawet z podium – sklasyfikowano go na czwartej pozycji. Na drugie miejsce przesunął się za to Timi Zajc.

Dla Żyły to drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Poprzednio odniósł niemal siedem lat temu – na początku 2013 roku w Oslo.

W pierwszej dziesiątce zawody ukończyło jeszcze dwóch Polaków. Dawid Kubacki po skokach na 226 i 217 m został sklasyfikowany na piątym miejscu. Kamil Stoch (217,5 i 231,5 m) był siódmy.

Jakub Wolny po pierwszej serii był czternasty. Ostatecznie po skokach na 211 i 201 m zajął 24. miejsce.

Źródło: niezależna.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ