Ukradł karty i użył ich 19 razy płacąc za swoje zakupy

pixabay

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i użycie kart płatniczych. Sprawca zdążył zrobić zakupy aż 19 razy, zanim właścicielka zablokowała karty. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i użycie cudzych kart płatniczych.

Sprawca w wyniku przestępstwa wszedł w posiadanie kart, którymi w krótkim czasie przeprowadził 19 płatności.

Podejrzany to 35-letni mieszkaniec Bolesławca. Mężczyzna za każdym razem wykorzystywał możliwość zbliżeniowego użycia kart. Sprawca wielokrotnie zapłacił cudzymi kartami za różne produkty spożywcze, które kupił w sklepie, piekarni i na stacjach paliw. Aby nie wzbudzać podejrzeń pracowników punktów handlowych i usługowych zmieniał miejsca, gdzie robił zakupy. Płatności jakie przeprowadzał 35-latek były różnej wysokości, od 7 do 48 złotych.

Kiedy zatrzymany zorientował się, że właścicielka zablokowała możliwość płacenia kartami wyrzucił bezużyteczne już wówczas dla niego kawałki plastiku.

Podejrzany usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ