Zobacz, jak Platforma „ratuje” onkologię!

pixabay
Z dramatu Polaków (w tym tych najmłodszych!) walczących z chorobą nowotworową i ich najbliższych Platforma Obywatelska uczyniła sobie oręż do walki politycznej z rządem. Największa w polskim parlamencie partia opozycyjna postanowiła teraz wykorzystać chorych do walki z rządem i kreować się na partię, która pomoże Polakom walczącym z chorobami nowotworowymi.

Jak wygląda prawda? Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, prof. Adam Maciejczyk w programie Roberta Mazurka na antenie RMF FM przedstawił garść faktów na temat zainteresowania onkologią przez różne partie polityczne.

– Nadciąga onkologiczne tsunami, na które musimy się przygotować- brzmiało jedno ze zdań w treści listu prof. Maciejczyka do polityków przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Jak ujawnił prezes PTO, na list odpowiedziały tylko dwa ugrupowania: rządzące PiS, a z opozycji- Lewica

– Reszta być może zapomniała, bo dla nich było oczywiste…- skonstatował szef PTO.

W ostatnim czasie Platforma Obywatelska uczyniła z onkologii „pałkę” do uderzania w PiS. Tymczasem minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że obecny rząd zastał polską onkologię „w stanie, który niewątpliwie wymagał działań”. W nowym budżecie wydatki na świadczenia onkologiczne mają wzrosnąć do ponad 11 mld zł.

 

Planowane w 2020 roku wydatki na świadczenia onkologiczne mają wzrosnąć do ponad 11 miliardów złotych.

 

Źródło: Niezależna, Twitter

PODZIEL SIĘ