Prezydenci trzech dolnośląskich miast ogłosili wsparcie dla Kidawy Błońskiej

Zieloni i Dolny Śląsk stawiają na Kidawę-Błońką. Kandydatka PO na prezydenta RP odbyła błyskawiczną konferencję prasową pod dziecięcą kliniką onkologiczną bez możliwości zadawania pytań. Zrobili to dopiero prezydenci trzech miast, w innym miejscu i czasie. Teraz MKB szuka odpowiednio „mocnego” słowa na swoją funkcję – bo prezydentka jej się nie podoba a nam dalej prezentuje myślowy bałagan.

Zieloni są zachwyceni koalicją, o MKB mówią jako odważnej liderce, której potrzebuje Polska i Europa. Poparli kandydaturę marszałek w wyborach prezydenckich. – Kidawa-Błońska ma cechy, które powinien mieć prezydent Polski: spokój, rozwagę i otwartość na dialog. To są cechy głowy państwa, powiedziała Małgorzata Tracz.

Ogromnie się cieszę z tego poparcia, mówiła kandydatka na prezydenta RP.

Cały świat stawia na ekologiczne rozwiązania. Jestem pewna, że razem możemy zrealizować odważne i bardzo potrzebne projekty. Już dziś deklaruję, że powołam Radę ds. Klimatu i Transformacji Energetycznej przy Prezydencie RP. Zajmiemy się również ochroną praw zwierząt.

MKB w innym gremium zapowiedziała co zamierza zrobić z tytułem prezydenta RP, bo prezydentka nie brzmi dobrze.

Język nasz zmienia się powoli, w sposób naturalny. Trzeba pozwolić, żeby on się zmieniał. Tak jak słowo marszałkini nie przechodziło nikomu przez usta. Po paru latach wszyscy się do tego przyzwyczaili. Kiedyś nie było słowa lekarka… Za chwilę przyzwyczaimy się, jeżeli prezydentem zostanie kobieta znajdziemy dobre słowo. „Prezydentka” to trochę tak… musimy znaleźć nowe słowo, mocniejsze.

Zachęca do przeglądu środków przekazu.

Niektórzy czerpią wiedzę tylko z jednego środka informacji czyli tv publicznej a świat wygląda inaczej. Trzeba im o tym opowiedzieć, bo Polacy są mądrzy i potrafią oddzielić prawdę od fałszu. Muszą zobaczyć i usłyszeć, że także świat wygląda inaczej.

Prezydenci trzech dolnośląskich miast, już bez udziału MKB, ogłosili wsparcie dla niej podczas kampanii prezydenckiej.

To nie jest czas i miejsce na eksperymenty, na poszukiwania, na doświadczanie różnych nowych pomysłów, dlatego apeluję do wrocławian aby postawili na MKB, przekonywał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha podkreślił wyjątkowe zaangażowanie MKB w obronę samorządów przed centralizacją i narzucaniem wytycznych z góry.

Jesteśmy po pogłębionej dyskusji z panią marszałek. Wierzymy, że będzie nas wspierać. Znamy panią marszałek od lat, znakomicie współpracuje i współpracowała do tej pory z organizacjami samorządowymi. Stąd nasza decyzja, nasza wola, nasze wsparcie tej kandydatury.

 

PODZIEL SIĘ