Wypadek śmiertelny na terenie powiatu bolesławieckiego

domena publiczna, zdjęcie ilustracyjne

Na terenie powiatu bolesławieckiego miał miejsce wypadek, w którym zginęła młoda kobieta. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku. Mundurowi przypominają kierowcom o zdjęciu nogi z gazu i zachowaniu rozsądku na drodze, szczególnie podczas intensywnych opadów deszczu.

W niedzielę popołudniu na drodze W350, pomiędzy Bolesławcem a Kliczkowem, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. 22-letnia mieszkanka powiatu złotoryjskiego z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku.

Bolesławieccy policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu, szczególnie podczas intensywnych opadów deszczu, bądźmy ostrożni na drodze. Śliska nawierzchnia i zmienna pogoda to czas wyjątkowo trudnych warunków dla kierowców. Zmniejszona przyczepność pojazdu i zbyt duża prędkość mogą być przyczyną tragedii na drodze. Pamiętajmy o używaniu pasów bezpieczeństwa. Zapięte pasy co najmniej dwukrotnie zwiększają szanse przeżycia wypadku w samochodzie, pozwalają na lepsze wyczucie ruchów pojazdu i precyzję kierowania. W przypadku przewożenia dzieci pamiętajmy o konieczności stosowania specjalnych fotelików. Przypominamy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy śniegu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP Bolesławiec

PODZIEL SIĘ