Gmina Wrocław wyda 500 tyś na produkcje filmowe

radni.jpg

Wsparcie finansowe Gminy Wrocław udzielone Województwu Dolnośląskiemu na produkcje filmowe ma pomóc w promocji miasta. Radni zgodzili się na ponad pół milionową dotację z miejskiego budżetu. Przekażą działkę pod budowę szpitala onkologicznego a 10 zabytkowych kamienic otrzyma dotację na ich remont.

Gmina Wrocław w 2020 roku przeznaczy 50 tys. zł na promocję miasta poprzez udostępnienie profesjonalnej informacji o możliwościach lokowania produkcji filmowej na terenie Wrocławia przez Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu a także 500 tys. zł dla Województwa Dolnośląskiego, które realizuje zadania publiczne polegające, jak produkcja filmów fabularnych na podstawie umów producenckich zawieranych przez Dolnośląskie Centrum Filmowe.

Nowy onkologiczny szpital zostanie wybudowany na Żernikach. Będzie służył mieszkańcom Wrocławia i Dolnego Śląska. Przewidywany koszt budowy to 600 tys zł. Władze województwa mają zapewnić w nim kompleksowe leczenie onkologiczne i pulmonologiczne, najnowocześniejszą diagnostykę a także indywidualne terapie i wsparcie psychologiczne.

 

Radny Michał Kurczewki zaznaczył, że nieodpłatne przekazanie gruntu na rzecz Województwa Dolnośląskiego przyśpieszy tak potrzebną placówkę medyczną.

To kolejny krok, który przybliża tę ważną dla Wrocławia i regionu inwestycję jaką jest budowa nowego szpitala onkologicznego.

 

Radni Miasta przeznaczyli również 5 mln. zł na remonty 10 kamienic wpisanych do rejestru zabytków. Z tego aż 3,5 mln zł na mezonetowiec przy ul. Kołłątaja.

 

PODZIEL SIĘ