Amerykański miliarder: Poradzimy sobie z koronawirusem, ale nie twórzmy kryzysu sami

W rozmowie z portalem money.pl amerykański miliarder Tim Draper ocenił, że światowa gospodarka poradzi sobie nawet z koronawirusem. Inwestor właśnie rozpoczął współpracę z jedną z polskich firm.

– Mieliśmy już światową epidemię SARS, mieliśmy ptasią grypę, mieliśmy inne wirusy, które zdobywały czołówki gazet i pojawiały się na ustach polityków. I żaden z wirusów nie zabił do tej pory tyle osób, ile na koncie ma czytanie wiadomości SMS podczas jazdy samochodem, rak lub choroby serca- ocenił miliarder.

Draper to obecnie jeden z najbardziej znanych inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Do jego sieci Draper Venture Network dołączył właśnie fundusz inwestycyjny z Polski.

– Nie bagatelizuję sytuacji. Są chorzy, są ofiary śmiertelne, są ludzie, którzy przechodzą bardzo trudny czas. Nie mam jednak wątpliwości, że to strach jest największym problemem. I dla społeczeństwa, i dla gospodarki-stwierdził w rozmowie z portalem money.pl. Tim Draper zwrócił uwagę, że to właśnie ze strachu ludzie wykupują z marketów podstawowe artykuły, robią zapasy.

– Przypomina mi to czasy prezydenta Jimmy’ego Cartera, który ogłosił zbliżający się kryzys energetyczny. Efekt? Kierowcy rzucili się na stacje benzynowe i… wywołali prawdziwy kryzys energetyczny- stwierdził przedsiębiorca.

– W mediach część historii nazywa się jednodniowymi. Dziś jest, jutro nie ma. Sądzę, że koronawirus to temat na najbliższe trzy miesiące. I poradzimy sobie- ocenił Draper.

Rozmówca portalu money.pl skrytykował również amerykańskich socjalistów. Pytany, czy jako inwestor nie ma obaw związanych z wyborami prezydenckimi w USA, stwierdził:

– Martwiłaby mnie sytuacja, gdyby prezydentem USA został socjalista. Na pocieszenie jednak wiem, że socjaliści na tym stanowisku mają jedną wspólną cechę (…) Rządzą tylko jedną kadencję. Wspaniałą rzeczą w USA jest fakt, że tak wielkiego i rozwiniętego kraju nie jest w stanie zniszczyć jeden zły lider.

– Jestem przerażony jednak tym, że ktoś dzisiaj może uważać w ogóle, że socjalizm ma prawo działać, że socjalizm przynosi komukolwiek zyski. Historia świata aż dobitnie pokazuje, że to po prostu nie działa. I nie ma prawa zadziałać- ocenił miliarder.

źródło: Telewizja Republika