Decyzja Andrzeja Dudy rozwścieczyła opozycję. Rzucili się do ataku na prezydenta. Zobacz ich ostre komentarze!

Politycy opozycji rzucili się do ataku na prezydenta RP Andrzeja Dudę po tym, jak ogłosił on podpisanie nowelizacji ustawy abonamentowej. Niemal przez całą noc na Twitterze pojawiały się ostre, lecz niestety prymitywne komentarze. Przeważa utarta narracja o milionach na media zamiast na onkologię. Czyżby niektórzy zapomnieli, w jaki sposób sami dbali o chorych na raka?

Prezydent Andrzej Duda poinformował wczoraj późnym wieczorem, że podpisał nowelę ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej przyznającą w 2020 roku rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia.

Reakcja opozycji na ten podpis była do przewidzenia, gdyż od kilku tygodni prowadzona była kampania, sugerująca, że pieniądze przekazano na media, zamiast na onkologię.

Wielu obserwatorów uznało takie działania jako nieetyczne, wskazując na „grę polityczną” i to dość nieczystą, bo wykorzystującą chorych na nowotwory. 

– Powiem tak: to było nieprzyzwoite, żeby takich argumentów używać w dobie polityki, która jest realizowana przez rząd. Mamy poważne kwestie związane z ochroną zdrowia, chociażby problem koronawirusa. Musimy myśleć o pieniądzach, natomiast potrzebny jest rozsądek, uczciwość i prawda

– mówił wczoraj prezydent Andrzej Duda.

Tymczasem jego decyzja o podpisaniu ustawy zbiegła się z niebywałą wręcz falą krytyki ze strony opozycji. Ciężko znaleźć polityka opozycji, który w nocy z piątku na sobotę nie napisał tweeta o Andrzeju Dudzie! Oto kilka z nich…

Źródło: niezależna, media, Twitter, telewizjarepublika.pl