Kolejny zaskakujący pomysł Wałęsy!

Były prezydent Lech Wałęsa nie daje o sobie zapomnieć. Mimo podeszłego wieku, jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, niestety, często wykorzystuje ten kanał komunikacji do siania nienawiści wobec rządu PiS.

Raz na jakiś czas Wałęsa dzieli się też z internautami kolejnymi pomysłami na odsunięcie Zjednoczonej Prawicy od władzy. Tym razem gra idzie o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Pierwszy przywódca „Solidarności” zadeklarował w mediach społecznościowych, że uczyni „zgodnie z prawem wszystko”, aby do tej reelekcji nie doszło.

– Ja Lech Wałęsa oświadczam że uczynię w zgodzie z prawem wszystko aby A.Duda nie został wybrany na drugą kadencje Prezydentem, kto uczyni wraz ze mną podobnie proszę o wpis- napisał pokojowy noblista na Facebooku i Twitterze (pisownia oryginalna).

Były prezydent postawił następujące warunki: należy podać„prawdziwe imię i nazwisko, miejsce zamieszkania”.

– Możliwy kontakt internetowy- dodał Lech Wałęsa. Do godziny 21 wpisało się ponad 50 osób. Lista jest aktualizowana na bieżąco.

Były prezydent podkreślił, że w zależności od liczby chętnych „podejmiemy konkretne działania”.

Oby tylko po znalezieniu wystarczającej liczby chętnych nie okazało się, że Wałęsa nie będzie mógł z nimi „zostać”, bo musi jechać do Puław- przypomnijmy, że takie słowa były prezydent wypowiedział po długich i trudnych rozmowach z protestującymi w Sejmie przed dwoma laty rodzicami osób niepełnosprawnych.

Nasuwa się jeszcze pytanie, co kryje się pod słowem „wszystko”, bo opcja zgodna z prawem jest tylko jedna: wygrana innego kandydata w wyborach prezydenckich. Tego jednak nie uda się osiągnąć dzięki internetowej liście…

Źródło: Facebook/ telewizjarepublika.pl