Potwierdzono szósty przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce

Potwierdzono kolejny, szósty przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformował w sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku u kolejnego pasażera autobusu, którym jechał pacjent „zero” z Niemiec. W związku z tym mamy kolejnego pacjenta zakażonego koronawirusem z Wuhan. Pacjent czuje się dobrze – powiedział minister Szumowski.

Oznacza to, że w szpitalu zakaźnym w Ostródzie będę hospitalizowane dwie osoby ze zdiagnozowanym koronawirusem. To pacjent, o którym mówił na konferencji minister zdrowia, oraz 43-letnia kobieta. Obie te osoby podróżowały autobusem z Niemiec z pacjentem „zero” z Cybinki w Lubuskiem.

Pacjent był poddany kwarantannie domowej. W sobotę wynik okazał się pozytywny. Mężczyzna został skierowany do szpitala w Ostródzie. Sprawdzane są osoby, które miały kontakt z pacjentem, u którego potwierdzono zakażenie – powiedział na konferencji prasowej wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Przypomnijmy: W środę potwierdzono pierwszy przypadek nowego koronawirusa. Pacjent, u którego go wykryto, jest hospitalizowany w Zielonej Górze; przyjechał z Niemiec. Jest mieszkańcem Cybinki w województwie lubuskim. Jego stan jest dobry.

W piątek potwierdzono kolejne cztery przypadki: dwoje pacjentów przebywa w szpitalu w Szczecinie (przyjechali w Włoch), jeden w szpitalu Wrocławiu (przyleciał z Wielkiej Brytanii), jedna pacjentka w szpitalu w Ostródzie (osoba ta podróżowała autokarem z Niemiec razem z mężczyzną, u którego potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce). Szósty pacjent również podróżował autokarem z Niemiec i także będzie hospitalizowany w Ostródzie.

Źródło: media, wp.pl, PAP, telewizjarepublia.pl