Wojewoda dolnośląski spodziewa się kolejnych przypadków zachorowań

Dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu Pana Janusza Jerzaka oraz Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Marcina Krzyżanowskiego.

Podczas konferencji Wojewoda Dolnośląski poinformował o przygotowaniach, podejmowanych na terenie województwa dolnośląskiego w związku z sytuacją związana z koronawirusem.

– Analizując dane statystyczne i obserwując sytuacje w krajach sąsiednich, możemy spodziewać się kolejnych przypadków. Próbujemy się do takiej sytuacji jak najlepiej przygotować. Naszym priorytetem jest zwiększenie liczby wolnych miejsc na oddziałach zakaźnych. W niektórych przypadkach podejmowane działania będą związane z koniecznością dyslokacji pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby kwestia transportu tych osób była jak najmniej uciążliwa, a jakość usług medycznych na najwyższym poziomie – mówił Wojewoda Jarosław Obremski.

Wojewoda Dolnośląski zaapelował także o stosowanie się do zakazu odwiedzin w szpitalach.

– Zakaz odwiedzin jest zakazem odwiedzin. W uzasadnionych przypadkach dyrekcja szpitala może odstąpić od wydanej decyzji. Nieprzestrzeganie zakazu jest działaniem zagrażającym zdrowiu i życiu pacjentów – informował Wojewoda Dolnośląski.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 911 ,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 421 ,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 42.