Egipt: 45 zakażonych koronawirusem na wycieczkowcu na Nilu

U 45 osób przebywających na wycieczkowcu na Nilu potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała w sobotę wieczorem egipska minister zdrowia Hala Zajed. Liczba zakażonych Covid-19 w Egipcie wzrosła tym samym do 48.

Egipskie władze informowały wcześniej, że u 12 członków załogi wycieczkowca potwierdzono zakażenie koronawirusem, a 150 turystów przebywających na statku zostało objętych kwarantanną.

Jak poinformowała w sobotę wieczorem minister Zajed, wyniki badań wykazały, że zakażone są kolejne 33 osoby przebywające na wycieczkowcu; 19 z nich to cudzoziemcy. Nie powiedziała, z jakich pochodzą krajów. Wcześniej agencje podawały, że wśród turystów są osoby z USA i Francji.

Zajed dodała, że żadna z osób, u których potwierdzono zakażenie, nie ma objawów choroby.

Wycieczkowiec znajduje się w pobliżu miasta Luksor.

Egipskie ministerstwo zdrowia i WHO ustaliły, że załoga statku została zakażona przez turystkę podczas jednego z wcześniejszych rejsów. Covid-19 wykryto u niej, gdy wróciła z Egiptu na Tajwan.

Wycieczkowiec w niedzielę wypłynął z Luksoru, dotarł do Asuanu, zatrzymując się po drodze w trzech miejscach, a później wyruszył w drogę powrotną, w czasie której odwiedził trzy kolejne miejsca. (

Źródło: PAP/ telewizjarepublika.pl