Koronawirus w kolejnych krajach

W Bułgarii odnotowano cztery przypadki zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformował w niedzielę Krajowy Ośrodek Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych. Od czwartku obowiązuje szereg ograniczeń mających zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób wirusowych.

Dwa przypadki zakażenia nowym koronawirusem potwierdzono w Płewenie w środkowej części kraju. Chodzi o 27-letniego mężczyznę, który przebywa na oddziale zakaźnym miejscowego szpitala oraz 61-latka, który również jest tam hospitalizowany.

W Gabrowie, w środkowej Bułgarii, zakażone są z kolei 2 kobiety. Choruje 75-letnia pacjentka przebywająca w szpitalu i kobieta z personelu medycznego tego szpitala, która zaraziła się od niej – poinformował Todor Kantardżijew, dyrektor bułgarskiego Ośrodka Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych.

W Bułgarii od czwartku obowiązuje cały szereg ograniczeń, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów powodujących choroby zakaźne – w tym grypę. Zamknięto szkoły i przedszkola, ograniczono spotkania i zgromadzenia publiczne, prowadzi się dezynfekcję komunikacji miejskiej. Osoby przyjeżdzające z krajów, gdzie szerzy się epidemia koronawirusa, muszą przechodzić kwarantannę.

O pierwszych dwóch wypadkach zakażenia nowym koronawirusem poinformowano w nocy z soboty na niedzielę.

Źródło: PAP/ telewizjarepublia.pl