Ogromna zmiana w pogodzie. Będzie nawet 19 st. C!

Prognoza pogody na niedzielę pokazuje, że pogodnie i ciepło – jak na tę porę roku – będzie na zachodzie. Z kolei we wschodniej części Polski nieco chłodniej i z opadami. Na horyzoncie widać już pierwsze oznaki wiosny, bo w czwartek termometry pokażą zaskakująco wysokie wartości.

Pogoda w drugiej połowie weekendu podzieli Polskę. Na wschód od linii Gdańsk – Katowice przeważać będzie aura w kratkę z przelotnymi opadami deszczu (w Karpatach śniegu). Termometry pokażą tam od 6 do 8 stopni Celsjusza, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Wilgotność wyniesie powyżej 80 proc.

Z kolei na zachodzie pogodnie, a miejscami nawet słonecznie. Słupki rtęci wzrosną w południe do 9-10 kresek. Najcieplej na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

Jak donoszą synoptycy, od niedzieli z każdym kolejnym dniem temperatury będą rosły. W poniedziałek możemy spodziewać się nawet 11 stopni, a opady możliwe będą wyłącznie w zachodniej części kraju. We wtorek i środę na Dolnym Śląsku nawet 12-14 stopni Celsjusza. Pojawi się przelotny deszcz, a wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Modele pogodowe pokazują, że szczyt wzrostu temperatur ma mieć miejsce w czwartek. To wtedy w centrum prognozowane jest 17, a na Podkarpaciu i w Małopolsce nawet 19 stopni. Południe będzie prawdopodobnie jedyną część kraju, gdzie nie wystąpią wtedy przelotne opady. „Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach wiejący z prędkością do 60 km/h” – informuje TVN Meteo.

„Można wyglądać nadejścia wiosny. Może czas odkurzyć i sprawdzić po zimie rower?” – czytamy na internetowym profilu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Źródło: wp.pl, media/ telewizjarepublia.pl