czwartek, 25 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Zmiany na czele Telewizji Polskiej. Media: Maciej Łopiński pełniącym obowiązki szefa TVP

  Zmiany na czele Telewizji Polskiej. Media: Maciej Łopiński pełniącym obowiązki szefa TVP

  Jak podaje portal onet.pl, Maciej Łopiński, przewodniczący rady nadzorczej TVP, będzie tymczasowo pełnił obowiązki szefa Telewizji Polskiej.

  Informację podał portal onet.pl oraz branżowy portal wirtualnemedia.pl. Łopiński do pełnienia obowiązków szefa TVP został skierowany z rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

  W sobotę przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański, poinformował, że do poniedziałku rozstrzygnąć miała się w głosowaniu korespondencyjnym sprawa odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego. Dodał wówczas, że z 5-osobowego składu RMN już wpłynęły 4 głosy za odwołaniem Kurskiego.

  Maciej Łopiński w latach 2005-2007 był rzecznikiem prasowym prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, a od 2007 do 2010 – szefem jego gabinetu. W 2011 r. otrzymał mandat poselski z list Prawa i Sprawiedliwości, a w 2013 r. został zastępcą rzecznika prasowego i koordynatorem Biura Prasowego PiS. Prezydent Andrzej Duda w sierpniu 2015 powołał go na stanowisko sekretarza stanu w KPRP, które piastował do grudnia 2016 r.

  Źródło: Onet.pl, niezalezna.pl