Czosnek, alkohol i preparaty z witaminą C NIE chronią przed COVID-19! Prawda i mity o koronawirusie- sprawdź koniecznie!

Media codziennie podają coraz to nowe informacje o koronawirusie, m.in. jak się przed nim uchronić, jak wyglądają jego pierwsze objawy etc. Giniemy w zalewie kolejnych doniesień, nie wiedząc już za bardzo, co jest prawdą, a co mitem. Na szczęście i na to jest rozwiązanie. Główny Inspektorat Sanitarny przygotował opracowanie na temat koronawirusa.

Znajdziemy je w Aktualnościach na stronie pacjent.gov.pl. W sposób prosty i przejrzysty wyjaśniono tam, które doniesienia na temat koronawirusa są prawdą, a które- fałszem. W ten sposób będziemy bezpieczniejsi, a także spokojniejsi.

Z opracowania przygotowanego przez GIS dowiemy się m.in., że alkohol wysokoprocentowy jest faktycznie dobry jako środek dezynfekujący, jednak spożywanie procentów nie uchroni nas przed koronawirusem. Wręcz przeciwnie: alkohol obniża odporność organizmu.

Nie pomogą nam także „babcine” sposoby działające przy przeziębieniach – niestety, jedząc dużo cebuli i czosnku nie uchronimy się przed zakażeniem.

Przeczytamy również, gdzie zgłosić się, jeżeli po powrocie z kraju wysokiego ryzyka zaobserwujemy u siebie kaszel, gorączkę czy problemy z oddychaniem- wcale nie do przychodni czy na SOR.

Po więcej informacji zapraszamy pod poniższy adres: https://pacjent.gov.pl/archiwum-aktualnosci/koronawirus-co-o-nim-wiemy. Naprawdę warto, ponieważ wiedza na temat nowego wirusa zwiększy nasze bezpieczeństwo, a w pewnych sytuacjach uchroni przed popadaniem w panikę.

źródło: Telewizja Republika