Prezydent zwrócił się o zawieszenie spłacania kredytów

Dotarły do mnie tragiczne wieści z Poznania. Mamy pierwszą osobę, która zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas konferencji dotyczącej spotkania z przedstawicielami instytucji finansowych, składając kondolencje rodzinie zmarłej. Przechodząc do tematu konferencji powiedział, że „widzi bardzo dużą wolę wyciągnięcia ręki do potrzebujących klientów ze strony prezesów banków” w związku z pandemią koronawirusa.

– Dotarły do mnie tragiczne wieści z Poznania. Przed momentem rozmawiałem z panem ministrem zdrowia. Stało się to, czego – niestety – obawialiśmy się w ciągu ostatnich dni. Mamy pierwszą osobę, która zmarła na skutek zachorowania na koronawirusa. Przekazuję wyrazy współczucia dla najbliższych – mówił prezydent.

Andrzej Duda przekazał, że szczegółowe informacje w tej sprawie przekaże minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji prasowej o godz. 13.

W czwartek zmarła 57-letnia kobieta zarażona koronawirusem — poinformował na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

57-latka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu; od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywania w stanie śpiączki farmakologicznej.

Prezydent poinformował, że rozmowy dotyczyły sytuacji w sektorze bankowym i w jaki sposób sektor bankowy może zabezpieczyć dodatkowo interesy swoich klientów i stworzyć dla nich dodatkowe zabezpieczenia oraz dodatkowe formy dobrego współdziałania.

– Cieszę się z tego, że w sposób aktywny wszyscy wzięli udział w tym spotkaniu, ale najważniejsze dla mnie jest to, że widzę bardzo dużą wolę wyciągnięcia ręki do potrzebujących klientów ze strony prezesów banków, ze strony sektora bankowego, za co jestem ogromnie wdzięczny, że taką odpowiedzialną postawę dzisiaj zaprezentowali – podkreślił Andrzej Duda.

Źródło: PAP/ telewizjarepublika.pl