Szafarz, rozdający komunię świętą w Poznaniu, jest zakażony koronawirusem. Chore są także jego żona i córka

Wyniki laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa w organizmie męża kobiety, która była pierwszą zakażoną tym wirusem w Poznaniu. Mężczyzna to szafarz, który rozdawał komunię świętą w parafii w Czapurach. Zakażona jest też ich córka.

– Potwierdzono kolejny przypadek zarażenia koronawirusem u osoby przebywającej w kwarantannie. Jest to mężczyzna z bezpośredniego kontaktu z osobą już hospitalizowaną – powiedział Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. W całej Polsce potwierdzono 47 przypadków zakażeń.

Jak dodał Stube, pacjent został dziś przetransportowany na oddział zakaźny poznańskiego szpitala i znajduje się obecnie pod opieką lekarzy. Jego stan lekarze określają jako dobry. Stube podkreślił, że ogółem w Wielkopolsce zarażonych koronawirusem są trzy osoby.

„Gazeta Wyborcza” oraz inne media z Poznania podają, że zakażony mężczyzna to szafarz, który rozdawał komunię świętą w kościele w podpoznańskich Czapurach. Sanepid twierdzi, że w czasie pełnionej posługi mężczyzna nie był w stanie zakazić wiernych.

– Poza tym miał z chorymi kontakt incydentalny. Aby kogoś zakazić, musiałby przebywać z nimi godzinę – powiedział w rozmowie z „Wyborczą” dyrektor Witold Draber.

Źródło: TVP info, Media, Twitter, telewizjarepublika.pl