Mateusz Morawiecki po raz kolejny pokazał, jak doskonale zarządzać państwem, zwłaszcza w momentach kryzysowych!

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował dziś o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, „co pozwala nakładać niezbędne ograniczenia dla przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa – powiedział premier. Będą zamknięte kawiarnie, puby, ograniczone do 50 osób zgromadzenia, obcokrajowcy nie wjadą do Polski, a ci obywatele RP wracający do Polski poddani kwarantannie. Tak działa człowiek, który potrafi zarządzić państwem tak, by uchronić je od rozszerzającej się pandemii. Wkrótce, jak ostatnio widzieliśmy, drogą Morawieckiego pójdą inni. Choć w niektórych państwach jest już za późno.

Premier Morawiecki wykorzystuje wszelkie doświadczenia jakie nabył w przeszłości, do zarządzania państwem. To prawdziwe novum w Polsce, bo jeszcze nigdy nie było Premiera, który tak perfekcyjnie potrafi zorganizować plan, by miał jak największą siłę sprawczą.

To co dziś zostało wdrożone, czyli zamknięcie granic na 10 dni, zamknięcie miejsc takich jak bary, kawiarnie, kasyn – zamknięte na 14 dni, ograniczenie zgromadzeń publicznych do 50 osób, kwarantanna przymusowa dla wracających Polaków wjeżdżających do Polski – to wszystko zapewni, że będzie można pokonać rozprzestrzenienie się wirusa w Polsce. Polska nie pójdzie drogą np Francji, w której do dziś były pełne restauracje, kawiarnie, gdyż Francuzi uważają, że nie będą zmieniać swoich przyzwyczajeń. Takie podejście jest irracjonalne i nie mające nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.

Co najważniejsze, Mariusz Kamiński zauważył, że polskie społeczeństwo jest w 90 proc. bardzo racjonalne i dobrze przyjmuje wszelkiego tego typu ograniczenia, mające na celu powstrzymanie pandemii.

„Przed nami czas społecznej próby, przed nami czas solidarności międzypokoleniowej. Jestem pewien, że zdamy ten egzamin doskonale, a naszym największym atutem będzie spokój, który doprowadzi do tego, że Polska – wierzę w to – przejdzie przez tę epidemię w sposób bezpieczniejszy niż większość krajów europejskich” – ocenił.

I to jest najważniejsze, poczucie bezpieczeństwa w naszym kraju w momencie takiej pandemii, wynika z dobrze przygotowanych rozwiązań Premiera i jego ministrów wraz z doradcami.

Źródło: Telewizja Republika