wtorek, 16 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Cały kraj walczy z koronawirusem, a Spurek… pyta o prawo wjazdu do...

  Cały kraj walczy z koronawirusem, a Spurek… pyta o prawo wjazdu do Polski dla gejów i lesbijek

  Zmęczeni lekarze, postawione na nogi służby, zapracowany minister zdrowia i premier, Polacy, którzy muszą przyzwyczaić się do trudnego okresu, wreszcie chorzy i ich rodziny z niepokojem oczekujący na wyniki badań… Ten świat nie jest z pewnością światem europosłanki Lewicy Sylwii Spurek, która po raz kolejny udowodniła, jak bardzo jest oderwana od rzeczywistości.

  Dziś zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie). Zakażenie koronawirusem potwierdzone dotąd w Polsce u 103 osób – podało Ministerstwo Zdrowia.

  Resort poinformował wieczorem o kolejnych 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych wynikami testów laboratoryjnych. Przypadki te dotyczą trzech osób z Warszawy, jednej z Rzeszowa, dwóch z Wrocławia, dwóch z Łodzi oraz dwóch z Lublina.

  Od godziny 00:00 w niedzielę zamknięte będą granice Polski dla osób chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską. Granice będą zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy będą musieli poddać się kwarantannie. W Polsce będą mogły lądować tylko loty czarterowe.

  Jakie problemy z całą tą sytuacją widzi europosłanka Sylwia Spurek? Otóż znana z – delikatnie mówiąc – niezbyt mądrych wpisów lewicowa działaczka martwi się obecnie, czy na zamknięciu granic nie ucierpią… „cudzoziemcy (ki), którzy są partnerami(kami) obywateli(ek) polskich w związkach jednopłciowych”. Tak, to nie żart. Oto wpis Sylwii Spurek na Twitterze, oczywiście z obowiązkową tęczową flagą:

  Czy prawo wjazdu do PL obejmuje również cudzoziemców(ko), którzy są partnerami(kami) obywateli(ek) polskich w związkach jednopłciowych? Czy przypisy dotyczą tylko małżeństw heteroseksualnych?

  Źródło: niezalezna.pl