Najnowsze doniesienia z Ministerstwa Zdrowia: Liczba zachorowań będzie rosła w tym tygodniu, tak jak …

Liczba zachorowań na koronawirusa będzie w tym tygodniu rosła w podobnym tempie, jak to się działo w innych krajach Europy – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Podczas konferencji prasowej Szumowski przywołał dane dotyczące zachorowań na koronawirusa, których jest obecnie w Polsce 150. „Ta liczba w najbliższym tygodniu na pewno będzie rosła, będzie rosła w podobnym tempie, jak to się działo w innych krajach Europy” – podkreślił.

 

„Te decyzje, te poważne decyzje, które podjęliśmy w ostatnich dniach, będziemy mogli ich efektów oczekiwać za 7-10 dni” – dodał.

 

Minister powiedział również, że pacjenci, którzy mają wynik dodatni, a nie wymagają hospitalizacji, będą mogli przejść chorobę w izolacji domowej. I dodał, że ograniczenie kontaktu między ludźmi w najbliższych 7-10 dniach będzie skutkowało obniżeniem tempa rozprzestrzeniania wirusa.

 

Szumowski zapowiedział równie, że dzisiaj zostanie uruchomiony tzw. dodatek za gotowość, który będzie w zależności od liczby łóżek oraz liczby łóżek respiratorowych przeliczany na każdy szpital.

źródło: Telewizja Republika