Wzrasta bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa w Niemczech!

Niemieckie władze poinformowały w poniedziałek o zgonie kolejnych trzech osób zarażonych koronawirusem, co zwiększyło łączną liczbę zmarłych do 16. Spośród nowych śmiertelnych przypadków dwa dotyczą Północnej Nadrenii-Westfalii, a jeden Hamburga.

W uważanym za pierwotne ognisko szerzenia się koronawirusa w Niemczech powiecie Heinsberg przy granicy Północnej Nadrenii-Westfalii z Holandią zmarły w nocy z niedzieli na poniedziałek dwie kobiety w wieku 81 i 94 lat. Obie padły ofiarą wywołanego infekcją koronawirusową zapalenia płuc i obie cierpiały także na inne schorzenia.

 

Jak podano w poniedziałek, u zmarłego jeszcze w piątek pensjonariusza jednego z hamburskich domów spokojnej starości potwierdzono w trakcie badań pośmiertnych nosicielstwo koronawirusa.

 

Był to pierwszy na terenie kraju związkowego Hamburg zgon osoby zarażonej koronawirusem. W Północnej Nadrenii-Westfalii odnotowano już osiem przypadków śmiertelnych, z czego sześć w powiecie Heinsberg. Ponadto w Bawarii zmarły cztery osoby, a w Badenii-Wirtembergii trzy.

źródło: Telewizja Republika