Wzrasta liczba zarażonych koronawirusem. Praca zdalna. Podniebna peregrynacja relikwiami JP II. Rząd zapowiada pomoc

W Polsce do tej pory stwierdzono 150 przypadków zachorowania na COVID-19, 3 osoby zmarły. Na Dolnym Śląsku, w tym we Wrocławiu zanotowano już 24 chorych i 1 zmarłą osobę. Na dzisiaj w naszym regionie izolowanych jest niemal 650 pacjentów. Ponad 1,5 tysiące poddane jest nadzorem epidemiologicznym.

Granice państwa są zamknięte. Samorządy w akademikach przygotowały miejsca na kwarantannę dla powracających do kraju Polaków. Rząd uruchomił loty czarterowe do kilku europejskich krajów i zza ocean. Po wylądowaniu zostaną przewiezieni do wyznaczonych miejsc.

W całej Polsce trwają modlitwy wiernych o oddalenie pandemii koronowinusa W sobotę nad Wrocławiem krążyła awionetka a w niej proboszcz z parafii św. Józefa w Żurawinie z relikwiami Jana Pawła II, ciałem Pana Jezusa i figurą Matki Bożej Fatimskiej. Kapłan modlił się różańcem i koronką do Bożego Miłosierdzia nad mieszkańcami Żurawiny i Wrocławia, nad Ojczyzną, Europą i całym światem.

Wiele pracowników zostaje w domach i pracuje zdalnie. W jednej z firm pomiarowych, do pracy przychodzą tylko laborantki. Trudna sytuacja pracowników sezonowych i bez etatów. Artyści mówią, że nie mają z czego żyć.

We wtorek rząd ogłosi specustawę, w której będą ułatwienia dla przedsiębiorców i samozatrudnionych.

Wsparcie otrzymają również wrocławianie, obiecuje prezydent Jacek Sutryk.

Jako samorząd w ramach naszych możliwości i kompetencji zadbamy o wroclawski sektor gospodarczy. Pamiętajmy jednak, że bez pomocy państwa tj. Rządu nie poradzimy sobie. #gospodarkawspolnasprawa tak samo jak #wrocławwspólnsprawa