Dr Targalski o walce z koronawiusem i ludziach z zaburzeniami psychicznymi!

fot: youtube
Liczne fake newsy, teorie spiskowe i sytuacje kryzysowe – o tym i nie tylko mówi dr Jerzy Targalski w programie Doroty Kani „Dziennikarski Poker”.

Liczne fake newsy i teorie spiskowe w związku z koronawirusem

– Sytuacje kryzysowe powodują, że wszelkiego rodzaju ludzie z zaburzeniami psychicznymi się uaktywniają. To jest okazja, aby się pokazać i pojawić na scenie czy spowodować większą klikalność i dlatego wymyśla się różne absurdalne rzeczy – mówił nam dr Jerzy Targalski.

Jako przykład podał „Grzegorza Brauna, który wymyślił, że żołnierze amerykańscy, którzy przybywają do Polski robią to po to, aby rozstrzeliwać Polaków. Tak sobie wymyślił właśnie Braun”.

– Problem polega na tym, że ludzie, którzy wymyślają te brednie traktują to jako prawdę objawioną. Prawda jest też taka, że ludzie chętnie klikają i czytają takie rzeczy – podkreślił.

Polski rząd wprowadza Tarczę Antykryzysową – pakiet działań o szacowanej wartości 211 mld zł. To wydarzenie bez precedensu w polskiej historii. Pakiet został przygotowany w przez rząd Mateusza Morawieckiego w ciągu zaledwie dwóch tygodni od momentu wykrycia w Polsce pierwszej osoby zarażonej wirusem SARS-CoV-2.

Celem Tarczy jest niezwłoczne wprowadzenie rozwiązań, które ograniczą negatywne skutki pandemii i wywołanej przez nią recesji dla polskich pracowników i przedsiębiorstw.

– Na sytuacji kryzysowej zawsze jedni tracą, a drudzy zarabiają. Polska wybrała skuteczną formę walki z koronawirusem – czyli izolację, kwarantannę – w przeciwieństwie np. do Wielkiej Brytanii. U nas dba się o społeczeństwo, o ich życie i zdrowie, a tam liczy się fakt, aby gospodarka funkcjonowała – mówił politolog.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

źródło: Telewizja Republika