Składki ZUS odroczone na trzy miesiące

Prezydent i premier przedstawili w środę „tarczę antykryzysową”, czyli pakiet osłonowy dla gospodarki. Ma zawierać m.in. odroczenie składek ZUS. – Przedsiębiorcy, którzy stracili płynność finansową z powodu szerzenia się epidemii koronawirusa i nie stać ich na terminowe wpłaty obowiązkowych składek – będą mogli skorzystać z trzymiesięcznego odroczenia tychże płatności – precyzuje Grzegorz Baczewski, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej ZUS i dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan.

Przedsiębiorcy, którzy stracili płynność finansową z powodu szerzenia się epidemii koronawirusa i nie stać ich na terminowe wpłaty obowiązkowych składek z ZUS, będą mogli skorzystać z trzymiesięcznego odroczenia tychże płatności. Chodzi o składki za luty, marzec i kwiecień.

By móc skorzystać z tej formy wsparcia, która jest kwalifikowana jako pomoc de minimis, będzie trzeba złożyć odpowiedni wniosek w ZUS. Ważne by był on złożony przed upływem terminu kolejnej obowiązkowej wpłaty. W odpowiedzi na otrzymany formularz, ZUS prześle przedsiębiorcy do podpisu umowę oraz wydruk z SUDOP (informacja o wielkości otrzymanej pomocy w okresie ostatnich 3 lat).

Źródło: money.pl, PAP

PODZIEL SIĘ