WAŻNE! WOT uruchamia infolinię wsparcia psychologicznego!

wojsko.jpg
Wojska Obrony Terytorialnej na polecenie ministra obrony narodowej uruchomiły pod numerem telefonu 800 100 102 specjalną, całodobową i bezpłatną infolinię ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS-CoV-2. Specjalistyczna pomoc udzielana jest przez psychologów wojskowych WOT.

Od pierwszych dni działań zarówno Wojska Obrony Terytorialnej, jak i wojska operacyjne włączyły się w walkę z epidemią koronawirusa. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w systemie zmianowym wspierają Straż Graniczną na przejściach granicznych w Polsce. Wspólnie z funkcjonariuszami patrolują odcinki granicy oraz pełnią służbę na punktach kontrolnych.

 

WOT wspierają działania administracji publicznej w punktach kontrolnych oraz zabezpieczeniu transportu.  Na 14 lotniskach pomagają przy pomiarze temperatury oraz gromadzeniu i segregacji kart lokalizacyjnych pasażerów przylatujących do Polski.

 

Terytorialsi  kontaktują się telefonicznie z weteranami  i sprawdzają jakiej pomocy mogą im udzielić, aby ograniczyć możliwość narażenia osób starszych na zakażenie. 1100 żołnierzy WOT z uprawnieniami do pierwszej pomocy oraz m. in. ratowników medycznych, którzy na co dzień nie pracują w służbie zdrowia, pozostają w gotowości aby pomagać w walce z koronawirusem.

Źródło: Telewizja Republika