środa, 24 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Janda przerażona losem swoich teatrów. O wsparcie prosi… widzów: „Nie zwracajcie biletów”!

  Janda przerażona losem swoich teatrów. O wsparcie prosi… widzów: „Nie zwracajcie biletów”!

  Krystyna Janda postanowiła zaapelować do swojej widowni i poprosić ją o wsparcie. Spanikowana pisze na Instagramie: „Nasze teatry trwają od lat i funkcjonują dzięki naszej publiczności, dzięki Wam. Nie dotacjom, nie sponsorom. Właśnie dzięki publiczności”. I dodaje: „nie zwracajcie biletów, wymieńcie je na inne”!

  Pod koniec lutego Krystyna Janda poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że „w tym roku Warszawa pierwszy raz od 13 lat nie będzie miała letniego teatru na placu Konstytucji i Grójeckiej”. Przypomniała, że zwykle oba prowadzone przez nią teatry wystawiały w sezonie letnim od 40 do nawet 80 spektakli – w zależności od przyznanego dofinansowania.

  Tym razem jednak:

  „Wysokie komisje konkursowe nie przyznały nam na tę akcję dotacji. Ani z ministerstwa, ani z miasta. Czy któreś inne miasto nas chce? Jesteśmy do dyspozycji”. 

  Okazało się, że to nie koniec jej kłopotów. 12 marca bowiem, z powodu koronawirusa i decyzją rządu, zawieszone zostało funkcjonowanie teatrów, oper, filharmonii, muzeów, kin i sieci kinowych, a także uczelni i szkół artystycznych wszystkich szczebli.

  Minister kultury Piotr Gliński pytany dziś o sytuację ludzi kultury w czasie pandemii koronawirusa ocenił, że to są „poważne kwestie”.

  „My od początku staraliśmy się uczestniczyć w pracach nad specustawą, nad tarczą antykryzysową. Od początku mówiłem, że nie pozostawimy ludzi kultury bez wsparcia”

  – podkreślił.

  W tej sytuacji Krystyna Janda postanowiła zaapelować do swojej widowni o pomoc.

  We wpisie na jej profilu na Instagramie czytamy:

  W tym trudnym dla nas wszystkich momencie, chcemy Was prosić o wsparcie, dzięki któremu będziemy mogli grać dalej. Nasze teatry trwają od lat i funkcjonują dzięki naszej publiczności, dzięki Wam. Nie dotacjom, nie sponsorom. Właśnie dzięki publiczności. Gramy dla Was przez całe wakacje, dlatego zachęcamy – nie zwracajcie biletów, wymieńcie je na inne. Zapraszamy latem i jesienią.

  – Zostańmy chwilowo w domach, ale nie rezygnujmy z teatru

  – dodaje Janda.

  źródło: Źródło: niezalezna.pl