Kierowca rejsowego autobusu zarażony. Pasażerowie zagrożeni

Macdriver (Bartek Wawraszko), CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Kierowca autobusu PKS Jelenia Góra ma koronowirusa. Sanepid poszukuje pasażerów, którzy w dniach 9 – 13 marca br. podróżowały na trasie: Jelenia Góra-Szklarska Poręba-Jelenia Góra.

 

Jeleniogórski Sanepid próbki pobrał 18 marca, dzień później okazało się, że pracownik PKS TOUR JELENIA GÓRA jest zarażony koronawirusem.

Sanepid w Jeleniej Górze, tel. 75 64 355 89 lub 75 64 573 92 prosi o kontakt wszystkich pasażerów. Konieczna będzie kwarantanna lub nadzór epidemiologiczny.

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, opublikował na Facebooku nagranie, z którego wynika, ile i jakie kursy były wykonane przez zarażonego kierowcę. Prezydent prosi wszystkie osoby, aby skontaktowały się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną aby przekazać Sanepidowi informacje. Jednocześnie prezydent uspakaja pasażerów.

 

Przejazd tym autobusem nie oznacza, że państwo zostaliście zarażeni tym wirusem. To dopiero później okaże się w wyniku tych badań, które jeżeli będą potrzebne to zostaną wykonane. Proszę podejść do tego spokojnie.

Zwracam się do państwa. Do młodzieży i do seniorów. Zostańcie w domu! A jeżeli musicie, to pojedynczo, nie w grupach. Nie roznoście koronawirusa.