czwartek, 18 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Lekarze z Włoch wysyłają ostrzeżenie do całego świata! Wstrząsająca relacja ze szpitala

  Lekarze z Włoch wysyłają ostrzeżenie do całego świata! Wstrząsająca relacja ze szpitala

  „Lekarze toczą tu wojnę i przegrywają ją… tracą ogromną liczbę pacjentów” – tak zaczyna swoją wstrząsającą relację z włoskiego szpitala korespondent telewizji Sky News Stuart Ramsay. Lekarze, którzy zgodzili się pokazać, jak wygląda terapia osób w ciężkim stanie zakażenia koronawirusem, wysyłają swoje ostrzeżenie na cały świat. Apelują, aby nie bagatelizować zagrożenia, jak przez wiele dni robiono to we Włoszech.

  Pandemia koronawirusa przytłacza każdy szpital na północy Włoch. Personel medyczny pracuje niemal bez wytchnienia, bezustannie próbując nie dopuścić do pogorszenia się stanu zdrowia chorych. Lekarze robią, co mogą, aby powstrzymać pacjentów powstrzymać przed śmiercią – a nie jest to oddział intensywnej terapii.

  Z reportażu z włoskiego szpitala widzimy, jak wygląda terapia stosowana w ciężkich przypadkach zakażenia koronawirusem. Lekarze podkreślają, że pacjenci, którzy dopiero co trafili na oddział już są w fatalnym stanie.  

  W tej kwestii niestety nic się tu nie zmienia. Pandemia koronawirusa jest praktycznie poza wszelką kontrolą. Pacjenci dosłownie z trudem łapią powietrze.
  – zauważa reporter Sky News.

  Lekarze otwarcie przyznają, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli i ostrzegają inne kraje, szczególnie Wielką Brytanię, że skutki koronawirusa dotkliwie poznają także wszyscy ci ludzie, którzy wciąż uparcie przekonują, że jest to „tylko grypa”.

  Włochy są obecnie najbardziej dotkniętym przez pandemię koronawirusa krajem na świecie. Zanotowano ponad 33 tys. zarażonych. Liczba zgonów wzrosła w czwartek do 3405 i przekroczyła bilans w Chinach, gdzie zanotowano dotychczas 3245 śmiertelnych przypadków.

   ZOBACZ WSTRZĄSAJĄCY REPORTAŻ [uwaga film zawiera zdjęcia z terapii ciężko chorych osób]

  Źródło: niezalezna.pl, Sky News