Kolejna śmiertelna ofiara koronawirusa! Nie żyje 43-latek

Zakażony koronawirusem 43-letni kierowca PKS zmarł dziś na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. O śmierci pacjenta poinformowała rzeczniczka szpitala, Elżbieta Cieślak.

Mężczyzna został przyjęty do szpitala w Radomiu na początku tygodnia jako pierwszy pacjent z potwierdzonym zakażeniem COVID -19. To 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów (pow. białobrzeski), kierowca z PKS w Grójcu. Początkowo pacjent przebywał w szpitalu przy ul. Tochtermana na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym. Ze względu na pogorszenie stanu zdrowia, 43-latka przeniesiono później na OIOM.

Obecnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, natomiast 13 osób oczekuje w szpitalu na wyniki badań.

Do placówki zgłaszają się kolejne osoby w celu wykonania testów na obecność koronawirusa.

Wcześniej w niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do tam w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Obecnie jest już potwierdzone, że przyczyną śmierci był koronawirus.

Źródło: TVP, media, telewizjarepublika.pl