Były minister zdrowia w rządzie PO pozytywnie o działaniach rządu ws. koronawirusa. Premier dziękuje: Walczmy razem!

Były szef resortu zdrowia w rządzie Ewy Kopacz, prof. Marian Zembala w wywiadzie dla portalu Niezależna.pl pozytywnie ocenił działania obecnego ministra, prof. Łukasza Szumowskiego. Do wypowiedzi prof. Zembali odniósł się na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

– Bardzo cenię sobie to, że tak ogromny autorytet wierzy w powodzenie naszych działań- napisał szef polskiego rządu, załączając wspomniany artykuł portalu Niezależna.pl.

– To co, robi minister Łukasz Szumowski i jego współpracownicy oceniam pozytywnie i sądzę, że ze wszechmiar zasługuje to stanowisko na poparcie ze strony społeczeństwa- mówił w wywiadzie dla Niezależnej Marian Zembala, specjalista w dziedzinie kardiochirurgii, transplantologii klinicznej oraz chirurgii ogólnej, dyrektor naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca (SCCS) w Zabrzu, a także były minister zdrowia w rządzie Ewy Kopacz.

– Mnie jako byłego ministra zdrowia zaskakuje czasem przysłowiowe szukanie dziury w całym przez część osób z życia publicznego. Bo kiedy większość krajów Unii Europejskiej, także tych z bardzo bogatym budżetem zostało zaskoczonych pandemią grypy i – powiedzmy sobie szczerze porażonych jej skutkami – w Polsce na szczęście takiego efektu nie widać- zauważył profesor.

Premier Morawiecki odpowiedział byłemu ministrowi na Twitterze, udostępniając wspomniany artykuł.

– Dziękuję Panu Profesorowi Marianowi Zembali za pozytywną ocenę naszych działań w związku z epidemią. Bardzo cenię sobie to, że tak ogromny autorytet wierzy w powodzenie naszych działań, że wygramy z koronawirusem. Odrzućmy podziały i walczmy razem- napisał szef polskiego rządu.

Marian Zembala to nie jedyny były minister zdrowia, który pozytywnie wypowiadał się o działaniach polskich władz w walce z pandemią koronawirusa. Wcześniej w podobnym tonie wyrażał się były członek rządów SLD, dr Marek Balicki.

źródło: Telewizja Republika