środa, 24 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Gosiewska przybliża kulisy szokujących słów Kidawy. „Konstytucja ważniejsza niż ludzie życie”

  Gosiewska przybliża kulisy szokujących słów Kidawy. „Konstytucja ważniejsza niż ludzie życie”

  Kidawa.jpg
  fot: youtube

   

  – Wywiązała się między nami dyskusja, bo pani wicemarszałek Kidawa-Błońska kwestionowała słowa pani marszałek Witek, przerywając jej i tłumacząc, że najważniejsza jest konstytucja. Ja wtedy nie wytrzymałam i powiedziałam, że konstytucja jest przecież dla ludzi. Zapytałam ją, czy dla niej konstytucja jest ważniejsza niż ludzie życie i zdrowie Polaków. Odpowiedziała „tak, konstytucja jest ważniejsza”. Ręce mi opadły – relacjonuje w rozmowie z Niezalezna.pl wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

  Jutro o godz. 14:00 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło zmian regulaminu Sejmu. Posłowie będą pracowali w kilku salach.

  Mimo stanu zagrożenia epidemicznego, jaki jest w Polsce, za tradycyjnym posiedzeniem Sejmu opowiedziała się Koalicja Obywatelska i Konfederacja.

  Dodatkowo, podczas posiedzenia Prezydium Sejmu z ust wicemarszałek i kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty-Kidawy Błońskiej padły szokujące słowa, o czym poinformowała na Twitterze wicemarszałek Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości.

  Wicemarszałek Gosiewska, pytana przez Niezalezna.pl o to, w jakiej sytuacji padły słowa Kidawy-Błońskiej, zrelacjonowała, że było to pod koniec posiedzenia prezydium.

  Wywiązała się między nami dyskusja, bo pani wicemarszałek Kidawa-Błońska kwestionowała słowa pani marszałek Witek, przerywając jej i tłumacząc, że najważniejsza jest konstytucja. Ja wtedy nie wytrzymałam i powiedziałam, że konstytucja jest przecież dla ludzi. Zapytałam ją, czy dla niej konstytucja jest ważniejsza niż ludzie życie i zdrowie Polaków. Odpowiedziała „tak, konstytucja jest ważniejsza”. Ręce mi opadły

  – mówiła.

  Małgorzata Gosiewska dopytywana, jaka była reakcja pozostałych członków prezydium Sejmu na takie słowa, odpowiedziała, że nic nie powiedzieli, ale wypowiedzieli się w tej kwestii każdy z osobna wcześniej.

  Widać wyraźnie, że mamy podział opozycji na tę, która podchodzi odpowiedzialnie do swoich obowiązków i czuje się odpowiedzialna za zdrowie Polaków, czyli Lewicę i PSL, których politycy wielokrotnie wypowiadali się, abyśmy w konsensusie doprowadzili do tego, aby posiedzenie odbyło się w formie internetowej, z odległości. Natomiast PO w koalicji z Konfederacją prą do posiedzenia Sejmu bez względu na koszty, jakie ono wywoła, bez względu na to, że narażamy życie innych parlamentarzystów, w tym osób chorych i starszych, ale też pracowników Kancelarii Sejmu, którzy to posiedzenie muszą obsłużyć i ich rodzin, nie patrząc na konsekwencje, jakie mogą z tego wynikać

  – mówiła.

  Wicemarszałek podkreśliła, iż obawia się, a wręcz graniczy to z pewnością, że „wszyscy będziemy musieli być poddani kwarantannie”.

  Niemożliwym jest, aby pośród ponad tysiąca osób, które będą zgromadzone w budynku na posiedzeniu nie znalazł się ktoś, kto będzie nosił wirusa

  – dodała.

  źródło: niezależna.pl