środa, 24 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Region Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa zaatakował załogę karetki. Zadał 8 ciosów nożem!

  Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa zaatakował załogę karetki. Zadał 8 ciosów nożem!

  domena publiczna
  Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa zaatakował załogę karetki pogotowia. Ratownikowi zadał osiem ciosów nożem w klatkę piersiową. Z powodu problemów psychicznych pogotowie wiozło mężczyznę do szpitala. Napastnik został zatrzymany, a ratownik przeszedł operację i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała, że napastnik – mężczyzna, który był przewożony przez załogę karetki do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu i w trakcie transportu zaatakował nożem ratownika medycznego, został zatrzymany przez policję.

  „Jest w tej chwili badany ze względu na jego stan psychotyczny, w jakim się znajdował gdy wezwano do niego tę karetkę. Po badaniu rozpoczniemy czynności. Śledztwo jest prowadzone w sprawie usiłowania zabójstwa ratownika medycznego, czyli funkcjonariusza na służbie”

  – powiedziała prokurator.

  Przekazała, że do zdarzenia doszło nad ranem na autostradzie A4 w karetce, która transportowała mężczyznę z okolic Nowej Rudy do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu.

  „Pacjent znajdował się w stanie psychotycznym. Zaatakował ratownika kilkukrotnie nożem, wówczas został wypchnięty przez załogę z karetki i oddalił się. Powiadomiono policję i pogotowie. Ranny ratownik trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo”

  – powiedział Tkaczyszyn.

  Dodała, że policji udało się zatrzymać sprawcę napaści, który jest teraz do dyspozycji prokuratury.

  „Za usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza na służbie grozi surowsza kara, minimum 12 lat więzienia lub 25 lat, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Ratownicy medyczni są obecnie chronieni, tak jak inni funkcjonariusze”

  – wyjaśniła.

  Źródło: gazetawroclawska.pl, niezalezna.pl,