W Hiszpanii przyjęto rewolucyjne przepisy. Zakaz zwalniania pracowników z powodu epidemii

Hiszpański rząd w trosce o pracowników przyjął rewolucyjne przepisy. Pracodawcy nie będą mogli ich zwolnić z powodu epidemii koronawirusa.

Rząd Hiszpanii pod przewodnictwem Pedra Sancheza zatwierdził w piątek na posiedzeniu nowe przepisy zakazujące zwalniania pracowników z powodu epidemii koronawirusa.

Hiszpański premier napisał na Twitterze, że rząd zatwierdził pakiet zmian chroniących pracowników. Zgodnie z nim, zwolnienie nie może być uzasadnione spadkami obrotów przez epidemię koronawirusa.

Jak poinformowała minister pracy i gospodarki społecznej Yolanda Diaz, zakaz zwalniania pracowników w związku z koronawirusem będzie tymczasowy i zakończy się wraz z ustaniem epidemii.

Rząd nie zabronił zwalniać pracowników z powodów dyscyplinarnych, a jedynie zablokował możliwość zwalniania członków personelu z przyczyn ekonomicznych, technicznych, produkcyjnych oraz innych mających związek z kryzysem spowodowanym epidemią koronawirusa- dodała.

O takie przepisy apelowali wcześniej związkowcy w Hiszpanii. Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało o ponad 72 tysiącach zakażonych w tym kraju. Liczba ofiar koronawirusa w Hiszpanii wzrosła do 5690 osób.

Źródło: PAP/ telewizjarepublika.pl