Legnica: Niecodzienne błogosławieństwo udzielone legniczanom komuś się nie spodobało


Przed tygodniem proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy w Legnicy udzielał błogosławieństwa z samochodu. W ten sposób konsekrowany Pan Jezus przybył do parafian. Ulice były puste, tylko w oknach i na balkonach w oznaczonych trasach byli oczekujący ludzie.

W ostatni piątek, misja miała być kontynuowana ale komuś się to nie spodobało i zawiadomił Policję o złamaniu zasad o ruchu drogowym, bowiem kapłan zamiast siedzieć przypięty pasami, stał wychylony przez szyberdach z Najświętszym Sakramentem. Osoba, która to zgłosiła o monstrancji powiedziała, że “to przedmiot z ostrymi krawędziami”.

Jak dowiadujemy się od oficera prasowego legnickiej Policji, mł. asp. Jagody Ekiert, wobec proboszcza zostały zastosowany środki prewencyjne.

Księża zostali pouczeni. Tłumaczyli, że robiły to w dobrej wierze. Księża zrozumieli, że więcej takie zachowanie nie może mieć miejsca i wyrazili skruchę.

Widać mamy jeszcze dużo sowieckich namiestników, mówi Alicja Z. parafianka świętej Trójcy.

Modlę się za osobę, która zgłosiła Policji “nieprawidłowe zachowanie” kapłana. W tej dramatycznej dla nas sytuacji Boże błogosławieństwo i omadlanie całej naszej parafii jest bardzo potrzebne, opieka Pana Boga Jezusa i Matki Bożej jest bardzo ważna w tym groźnym, śmiertelnym wirusie. Niech dobry Bóg nas chroni. Święty Boże święty mocny, święty a nieśmiertelny zmiłuj się nad nami.

Sam proboszcz Ks. Andrzej Tracz potwierdził, że wiele osób na drodze przejazdu przyjęło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Teraz za pośrednictwem mediów i parafialnej strony internetowej dziękuje “za pomoc w organizacji tego wydarzenia wszystkim, którzy przyozdobili swoje okna i balkony, którzy oczekiwali na błogosławieństwo, pozostając w swych domach”.

Tylko w ten sposób – Pan Jezus – mógł docierać do mieszkańców do legniczan ale następnego objazdu już nie będzie, mówi Ks. Proboszcz.

Dziękujemy za wypożyczenie samochodu, dzięki czemu możliwe było odwiedzenie całej naszej parafii. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom na czas próby naszej odpowiedzialności za siebie i bliźnich, cierpliwości w czasie kwarantanny  i dobrego przeżycia Wielkiego Postu, życzymy Bożego błogosławieństwa,  opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.  Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Błogosławieństwa w trudnych czasach są niecodzienne i wszystko zależy od inwencji parafian i proboszczów.

Niedawno w podniebną peregrynację z relikwiami JP II, figurę Matki Bożej Fatimskiej i Najświętszym Sakramentem wyruszył ks. Cezary Chwilczyński z Żurawiny. Z pokładu awionetki  błogosławił mieszkańcom podwrocławskich wsi, miasteczek i Wrocławiowi. To samo zrobił proboszcz trzebnickiej Bazyliki. Tam, dwa tygodnie temu podczas prac remontowo-konserwacyjnych pod sarkofagiem księżnej Jadwigi Śląskiej „przypadkowo” natrafiono na srebrną trumienkę z relikwiami Świętej. Teraz wierni za wstawiennictwem patronki Śląska, opiekunki chorych i patronki w walce z epidemią, modlą się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.

 

Zdjęcie udostępnione przez parafię p.w. Świętej Trójcy w Legnicy

PODZIEL SIĘ