Trwają próbne egzaminy z języka polskiego, jutro matematyka

yt

Dzisiaj w całym kraju rozpoczęły się on-line próbne egzaminy ósmoklasisty. Formularze i materiały pomocnicze są stronach CKE i OKE. Tam też znajdziemy harmonogram o wszystkich egzaminach, w tym, informacje o odwołaniu Międzynarodowej Matury. Szkoły – podstawowe i średnie – mogły dobrowolnie przystąpić do próbnych egzaminów.

 

Rano na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji zostały opublikowane arkusze z języka polskiego, w kolejnych dniach pojawią się z matematyki i języków obcych.

Ósmoklasiści piszą dzisiaj egzamin z języka polskiego, jutro z matematyki a 1 kwietnia z języka nowożytnego.

Maturzyści przystąpią do próbnego egzaminu w kwietniu. Od 2 do 8 kwietnia będą wypełniać kolejno arkusze z języka polskiego, matematyki, języków obcych, biologii, geografii i chemii.

Wypełnione arkusze, muszą być przysłane do dyrektorów szkół. Oceny – dla egzaminów ósmoklasisty zostaną opublikowane 8 kwietnia na stronie internetowej CKE. Podobnie będzie 22 kwietnia dla maturzystów.

Niezależnie od stron MEN, oceny będą przekazane uczniom i rodzicom poprzez: e-mail, podczas spotkania on-line, a także w komentarzach, wewnątrz przesłanych przez egzaminowanych plików.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział, iż  uczniowie mieli możliwość przygotowania się do próbnego egzaminu na podstawie arkuszy z lat poprzednich, które zostały opublikowane na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Chcemy, aby uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i przygotowania się do egzaminów. Ze względu na to, że szkoły będą zamknięte do świąt Wielkanocnych, przygotowujemy się do tego, by młodzież miała możliwość ocenienia swoich możliwości i sprawdzenia się przed egzaminem kończącym szkołę ponadpodstawową.

Informacje o egzaminach znajdziemy na stronach internetowych wszystkich szkół a także  www.cke.gov.pl i www.kuratorium.wroclaw.pl/