Pociągi znikają z rozkładów jazdy, brak komunikacji zastępczej ale są też dobre wiadomości

wdolnymslasku.com

Od dwóch tygodni w spółkach przewozowych obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów i autobusów. Od wczoraj wprowadzono kolejne ogólnopolskie zmiany w kursowaniu pociągów POLREGIO. Najbardziej odczują je pasażerowie na trasie Wrocław-Opole i Kędzierzyn-Koźle – Wrocław.

Ograniczenia wprowadzono do 14 kwietnia. Za zawieszone pociągi nie kursuje Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Na dzisiaj mamy 50 zawieszonych połączeń, dlatego ewentualne podróże koleją, muszą być dobrze zaplanowane. Pasażer, zanim zdecyduje się na przemieszczanie po Polsce musi sprawdzić rozkład jazdy na stronie internetowej portalpasazera.pl i polregio.pl

W kierunku Śląska są ograniczenia natomiast w Okmianach trwa się remont wiaduktu na drodze krajowej 94, mówi Tymoteusz Myrda Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

 To jest renowacja wiaduktu drogowego nad linią kolejową PKP relacji Wrocław – Zgorzelec. Remont części południowej wiaduktu został już wykonany i aktualnie prace trwają na części północnej w kierunku od A4 do Bolesławca. Dlatego apeluję do kierowców o szczególną ostrożność, ponieważ, ze względu na zwężenie jezdni do jednego pasa, ruch tam odbywa się wahadłowo. 

Wykonawcy nie przerywają prac na budowach dróg, pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem, zauważa Tymoteusz Myrda

 

 Kontynuowane są wszystkie roboty na drogach wojewódzkich. Sytuacja na budowach jest cały czas monitorowana. Realizowane są zalecenia Ministra Zdrowia, wdrożono także instrukcje przyśpieszające obieg dokumentów.

To trudna sytuacja, która dotyka wszystkich, jednak zatrzymanie procesu inwestycyjnego może okazać się niebezpieczne dla sytuacji gospodarczej. Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy pomimo trudnych okoliczności realizują dalej swoje zadania. Proszę Was o zachowanie szczególnej ostrożności.

PODZIEL SIĘ