Dwa oddziały szpitala w Wołominie zamknięte w zw. z zagrożeniem epidemiologicznym

Oddział ginekologiczno-położniczy z traktem porodowym oraz oddział neonatologiczny Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie są zamknięte w związku z zagrożeniem epidemiologicznym – poinformowała w środę placówka.

Wstrzymano także przyjmowanie pacjentek. „Pacjentki do porodu prosimy o zgłaszanie się do innych szpitali” – podał szpital w opublikowanym komunikacie.

Decyzja o zamknięciu oddziałów spowodowana jest tym, że na terenie szpitala dyżur pełniła osoba, która choruje na koronawirusa. „Jeden z członków personelu medycznego, który pełnił dyżury w szpitalu, miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa” – powiedział w rozmowie z PAP Karol Szyszko, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Wołominie. Osoba ta pełniła dyżur w szpitalu kilka dni temu.

 

Jak wyjaśnił, osoba ta pracuje na stałe w innej placówce, a dyrekcja szpitala w Wołominie, kiedy dowiedziała się o tym, podjęła decyzję o zamknięciu tych dwóch oddziałów i przeprowadzeniu dezynfekcji. Personel szpitala, który miał kontakt z tą osobą, został przebadany. „Czekamy teraz na wyniki testów” – dodał rzecznik.

źródło: Telewizja Republika