środa, 24 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Porozumienie przeciw głosowaniu korespondencyjnemu? Rzecznik rządu zabrał głos

  Porozumienie przeciw głosowaniu korespondencyjnemu? Rzecznik rządu zabrał głos

  jgowin.jpg

  Uważamy, że 10 maja można przeprowadzić wybory, o ile oczywiście zachowa się procedury bezpieczeństwa; w sprawie głosowania korespondencyjnego wicepremier Jarosław Gowin ma inne stanowisko, ale zobaczymy jak będzie na głosowaniu, bo projekt może ulegać zmianom – mówił dziś rzecznik rządu Piotr Müller w Radiu Plus.

  „Jako Porozumienie Jarosława Gowina zagłosujemy przeciw głosowaniu korespondencyjnemu, a konkretnie przeciw wprowadzeniu tego rozwiązania na wybory prezydenckie 10 maja” – oświadczył dzisiaj poseł Kamil Bortniczuk z Porozumienia.

  Polityk wyjaśnił na antenie RMF FM, że politycy partii Gowina nie poprą propozycji głosowania korespondencyjnego, ale zastrzegł, że prowadzone są już rozmowy z PiS w sprawie wypracowania kompromisu w tej kwestii.

  Rzecznik rządu w Radiu Plus był pytany o projekt PiS ws. głosowania korespondencyjnego podczas wyborów prezydenckich, w kontekście zapowiedzi Porozumienia (partii koalicyjnej PiS), że politycy tego ugrupowania nie poprą tej propozycji.

  „Uważamy, że 10 maja można przeprowadzić wybory, o ile oczywiście zachowa się procedury, które gwarantują bezpieczeństwo Polaków, bo to jest w tej chwili najważniejsze” – oświadczył Müller. „Porozumienie, pan premier Jarosław Gowin, wydaje się tutaj mają w tej chwili inne stanowisko. Zobaczymy jak będzie na ostatnim głosowaniu ponieważ projekt może ulegać jakimś modyfikacjom, które być może przekonają Porozumienie do głosowania za” – dodał Müller.

  Jak zaznaczył, w tej chwili nie rozpatrywałby tego jednego głosowania w kontekście rozpadu koalicji rządowej.

  Źródło: PAP, RMF FM