czwartek, 18 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Zdrojewski zażartował z zakazu wstępu do lasów. Internauci nie podzieli jego poczucia...

  Zdrojewski zażartował z zakazu wstępu do lasów. Internauci nie podzieli jego poczucia humoru

  Zdrojewski.jpg
  W związku ze stanem epidemii, od 3 do 11 kwietnia br. Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte – poinformowało w piątkowym komunikacie ministerstwo środowiska. Zdumiewającej interpretacji decyzji resortu podjął się na Twitterze senator Koalicji Obywatelskiej. Internauci nie podzielili jego poglądu.

  „Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe” 

  – napisało w komunikacie MŚ.

  W obliczu zagrożeń związanych z epidemią SARS-CoV-2, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy Parków Narodowych „polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie”.

  Motywy wprowadzenia zakazu nie dla wszystkich okazały się jednoznaczne. Senator KO Bogdan Zdrojewski podzielił się swoją refleksją nt. obowiązujących obostrzeń. Wskazał, że rozporządzenie wydano w obawie „powstania sił oporu w postaci partyzantki”. Należy oddać politykowi, że poniżej – odpowiadając jednej z użytkowniczek Twittera- przyznał się do „sarkazmu”.

   


  Źródło: niezalezna.pl, Twitter