czwartek, 18 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Koronawirus przeszedł mutację? Zaskakujące odkrycie naukowców! Trwają kolejne badania

  Koronawirus przeszedł mutację? Zaskakujące odkrycie naukowców! Trwają kolejne badania

  Wietnamscy naukowcy ogłosili, że nowy koronawirus powodujący Covid-19 przeszedł mutację i występuje w tym kraju w dwóch odmianach – poinformowała na swoim portalu rządowa gazeta „Viet Nam News”.

  Dziennik, powołując się na wicedyrektor Narodowego Instytutu Higieny i Epidemiologii dr Le Thi Quynh Mai, pisze, że wietnamscy naukowcy wyizolowali wirusa, którym zakazili się tamtejsi pacjenci podróżujący z Europy. Po porównaniu go z wirusem występującym u pacjentów zakażonych w Azji znaleziono istotne różnice.

  Jak powiedziała dr Le, dalsze etapy badań mają ustalić, który ze szczepów koronawirusa jest bardziej zaraźliwy. Zaznaczyła, że jego rozprzestrzenianie się jest zależne m.in. od warunków środowiskowych, lecz wykrycie zmian, które zaszły w różnych szczepach wirusa, pomoże w produkcji szczepionki.

  Dziś wieczorem służby medyczne Wietnamu potwierdziły obecność nowego koronawirusa u czwórki pacjentów, co podnosi liczbę zachorowań na Covid-19 do 245. W azjatyckim kraju nie zanotowano dotąd żadnego zgonu. Obecnie wśród nowo wykrywanych w Wietnamie przypadków dominują te związane z podróżami do Europy

  źródło: niezależna.pl