Jakubiak: Ludzie Gowina ciężko pracują w tym trudnym okresie. Mieli rzucić to wszystko?

Jakubiak.jpg

Uważam, że Polsce w takich czasach potrzebny jest manager, który wyprowadzi Polskę na prostą, tak jak Donald Trump wyprowadza Stany Zjednoczone – mówił w rozmowie z Łukaszem Jankowskim w programie Telewizji Republika „Tweet Up Republika” kandydat na prezydenta, prezes Federacji Dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak.

Jestem przekonany, że Jarosłąw Gowin uciekł do przodu. Dla swojego pomysłu nie znalazł poparcia nawet we własnym ugrupowaniu, został sam. Jego ludzie ciężko pracują w tym trudnym okresie i co? Mieli teraz rzucić to wszystko? – pytał Marek Jakubiak.

–  Uważam, że Jarosław Gowin został postawiony pod murem i na naszych oczach, ze spuszczoną głową został poproszony o zejście z pokładu – zauważył polityk.

– Nie ma potrzeby odpodatkowywania emerytur, a jest potrzebna taka kwota wolna od podatku, żeby te emerytury były objęte zwolnieniem – ocenił.

– Dzisiaj państwo solidarne nie powinno być państwem rozrzutnym. Dlatego ja teraz pytam. Mamy pandemię, czy państwo przez to stało się oszczędne? Czy państwo myśli o tym, że przestaną spływać podatki? – kontynuował kandydat na prezydenta.

–  My nie jesteśmy słabi dlatego, że jesteśmy głupi, tylko dlatego, że odebrano nam cały majątek narodowy. Sprzedano nam cały majątek narodowy zostawiając nas z długami a nie z zyskiem. Jak to jest możliwe? – pytał.

–  Dzisiaj nie mamy odłożonych żadnych pieniędzy, ponieważ my żyjemy od podatku do podatku – stwierdził polityk.

Marek Jakubiak powiedział także o swoich powodach kandydowania na prezydenta. – Uważam, że Polsce w takich czasach potrzebny jest manager, który wyprowadzi Polskę na prostą, tak jak Donald Trump wyprowadza Stany Zjednoczone – zaznaczył.

– Chcę oddać część siebie dla Polski. Nie robię tego dla żadnych interesów – podkreślił.

Źródło: Telewizja Republika