Papież do Polaków: gdy wszyscy jesteśmy zalęknieni zawierzmy siebie Chrystusowi

fot. twitter.com

Papież Franciszek zachęcił Polaków, aby w dniach, kiedy z powodu epidemii wszyscy są pełni lęku, zawierzyli siebie Chrystusowi. Podczas środowej audiencji generalnej, kolejnej bez wiernych, papież mówił, że można ufać, iż wszystko pójdzie dobrze.

Zwracając się do Polaków podczas transmisji z papieskiej biblioteki, Franciszek powiedział: „Drodzy bracia i siostry, zbliżając się do świętego Triduum Paschalnego, prośmy Pana, aby otworzył nasze serca i wprowadził nas w tajemnicę Swojej miłości, jaką okazał nam umierając na krzyżu, aby uwolnić nas z mocy zła i śmierci i wprowadzić nas do nowego życia”.

„W tych dniach, w których z powodu epidemii jesteśmy zalęknieni, pełni troski o naszych bliskich, zawierzmy siebie Chrystusowi, który jest Panem życia. Jego błogosławieństwo niech wam stale towarzyszy i będzie źródłem pokoju i nadziei” – dodał papież.

Tematem jego katechezy był Wielki Tydzień, który w tym roku będzie miał dla wielu wiernych inny przebieg.

„W tych tygodniach obaw związanych z pandemią, która sprawia, że świat cierpi, wśród wielu pytań, jakie sobie zadajemy, mogą pojawić się również pytania o Boga: Co czyni w obliczu naszego bólu? Gdzie jest, gdy wszystko źle się dzieje? Dlaczego szybko nie rozwiązuje problemów?” – powiedział Franciszek.

Jak zaznaczył papież, ktoś może „mieć zastrzeżenia” i stwierdzić: „Co mam zrobić z takim słabym Bogiem? Wolałbym Boga silnego i potężnego”.

„Ale władza tego świata mija, zaś miłość pozostaje. Jedynie miłość strzeże życia, które mamy, ponieważ obejmuje nasze słabości i je przemienia. Jest to miłość Boga, który w wydarzeniu paschalnym uzdrowił nasz grzech swoim przebaczeniem; uczynił ze śmierci fragment życia; zmienił nasz lęk w ufność; nasz niepokój w nadzieję” – wskazał Franciszek.

„Wielkanoc mówi nam, że Bóg może wszystko obrócić w dobro. Z nim możemy naprawdę ufać, że wszystko pójdzie dobrze” – podkreślił papież. Słowa, których użył – „wszystko pójdzie dobrze” – są też hasłem wywieszanym przez Włochów w oknach, na balkonach, na bramach szpitali w dniach pandemii.

Źródło: PAP/ telewizjarepublia.pl