poniedziałek, 22 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Żona szefa PO musi oddać ZUS-owi ponad 13 tys. złotych. Media piszą...

  Żona szefa PO musi oddać ZUS-owi ponad 13 tys. złotych. Media piszą o „nienależnych świadczeniach”

  Żona szefa Platformy Obywatelskiej, Borysa Budki, musi zwrócić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 13 tys. złotych – informuje dziś „Super Express”. Jak podaje ZUS, to środki z nienależnie pobranego przez kobietę świadczenia wiosną 2019 r.

  Jak informuje dzisiaj „Super Express” na swoich stronach internetowych, Katarzyna Kuczyńska-Budka musi zwrócić do ZUS nieco ponad 13 tysięcy złotych. Zakład uznał za środki ze świadczenia chorobowego i opiekuńczego zostały przez kobietę pobrane nienależnie.

  Chodzi o świadczenia wypłacane od kwietnia do czerwca 2019 r., kiedy – jak podaje „SE” – Kuczyńska-Budka miała zajmować się babcią oraz przechodzić rehabilitację. W czasie, gdy miała być niezdolna do pracy, jak wynika z danych ZUS, brała udział w koncertach, uroczystościach czy nawet meczu siatkówki.

  „Katarzyna Kuczyńska-Budka rzeczywiście bywała na galach i koncertach. Nie ukrywała swoich aktywności i wszystko szeroko relacjonowała w mediach społecznościowych. Są zdjęcia i nagrania”

  – czytamy na stronach se.pl.

  Oprócz zastrzeżeń dotyczących świadczenia chorobowego, ZUS ma również obiekcje związane z zasiłkiem opiekuńczym pobieranym przez Kuczyńską-Budkę w związku z opieką nad babcią. Kobieta w czasie jego pobierania opuszczała miejsce zamieszkania, uczestnicząc w wydarzeniach m.in. w Warszawie czy Katowicach.

  Jak powiedziała w rozmowie z „SE” Katarzyna Kuczyńska-Budka, napisała w tej sprawie wyjaśnienia i jak dotychczas nie otrzymała odpowiedzi.

  Źródło: se.pl, niezalezna.pl