NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

YT print scrn

Obchodzimy dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. To najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie upamiętniające Misterium paschalne Chrystusa.

To święto szczególnie radosne, ponieważ zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem.

Ks. prof. dr hab. Marek Chmielewski z Instytutu Teologii Duchowości KUL przypomina, że prawda o tych wydarzeniach to fundament naszej wiary.

– Zmartwychwstanie Chrystusa przenika całą naszą egzystencję, wszystkie aspekty, wszystkie płaszczyzny naszej codzienności. Jak powiada św. Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian – jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, daremna jest także nasza wiara. Trzeba więc, abyśmy przeżywając Wigilię Paschalną, a szczególnie Niedzielę Wielkanocną, dziękowali Chrystusowi za Jego zwycięstwo i za to, co nadaje sens i cel całemu naszemu chrześcijańskiemu życiu – wskazuje ks. prof. dr hab. Marek Chmielewski.

Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna oktawę wielkanocną, która potrwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Cały okres wielkanocny potrwa 50 dni. Jego zwieńczeniem będzie Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Z kolei w 40. dniu obchodzona jest uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ