80 rocznica Zbrodni Katyńskiej


Wrocław wraz z Rodzinami Katyńskimi czci dzisiaj pamięć Polaków zamordowanych przez Sowietów w Twerze, Charkowie, Miednoje, Ostaszkowie, Katyniu i innych sowieckich miejsc kaźni.

– Narodowa kwarantanna zatrzymała nas w domu ale Msza święta w intencji mojego wuja i wszystkich ofiar stalinowskiego rozkazu już się odbyła, mówi Irena Sznajder.

Na Wittigowie, dzięki Proboszczowi śp. ks. Stanisławowi Golcowi mamy Golgotę Wschodu, i to tam mogłam dzisiaj zapalić światełko nie tylko krewnemu ale wszystkim znanym i nieznanym ofiarom.

 To ważne aby przekazywać pamięć o krewnych a przez to dzieje naszej Ojczyzny. Nie wiem gdzie są JEGO doczesne szczątki, nie wiem czy zginął z głodu i choroby, czy zabity strzałem katyńskim leży w jeszcze nie odkrytym dole. Kłamstwo katyńskie rozniosło się i trwa do dnia dzisiejszego, tak jak pogłoska u Żydów, że uczniowie Pana przyszli po Niego gdyśmy spali. My nie śpimy.

 

Tej nocy zgładzono Wolność

W katyńskim lesie…

Zdradzieckim strzałem w czaszkę

Pokwitowano Wrzesień

– tak Feliks Konarski rozpoczął swój wiersz pt. “Katyń” i warto go poznać, tak samo jak wszystko co dotyczy tej zbrodni na narodzie polskim, dopowiada pani Irena.

 

PODZIEL SIĘ